MDP

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza istnieje przy naszej jednostce od początków powstania.
Członkowie MDP w ubiegłych latach zajmowali wysokie miejsca na różnych zawodach sportowo - pożarniczych.

Opiekunami MDP Wadowice są dh Konopka Grzegorz oraz dh. Mirocha Magdalena

Na spotkaniach młodzi druhowie uczą się podstawowych zagadnień związanych z wiedzą pożarniczą oraz wiedzą dotyczącą pierwszej pomocy.
Zbiórki MDP są przede wszystkim jednak okazją do praktycznych ćwiczeń, do zdobywania najważniejszych umiejętności, które każdy strażak powinien posiadać.
Ponadto dla młodzieży organizowane są różnorodne wycieczki i wyjazdy edukacyjno - integracyjne.

Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania chłopców oraz dziewczęta w wieku 12-18 lat zainteresowanych działalnością MDP Wadowice.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących warunków zapisu i uczestnictwa w MDP prosimy o kontakt z opiekunami pod numerem:
tel. 504 246 121 dh Konopka Grzegorz,
tel. 503 615 921 dh. Mirocha Magdalena