«    13  |  14  |  15  |  16

Ćwiczenia - Październik 2013

Strażacy ewakuowali oddział chirurgii ogólnej szpitala powiatowego w Wadowicach. Na szczęście były to tylko ćwiczenia.

W piątek (11.11) sporo zamieszania wywołało kilka wozów strażackich pod szpitalem powiatowym im. Jana Pawła II w Wadowicach. Rozłożono tam szpital polowy, do budynku weszli strażacy a kosz wozu z drabiną powędrował do okien drugiego piętra budynku.

Na szczęście były to tylko trwające około godziny Powiatowe Ćwiczenia Obronne pod nazwą "Październik 2013", zorganizowane przez starostwo powiatowego w Wadowicach przy współpracy straży, policji i inspekcji z terenu powiatu. Ich celem było przygotowanie do sytuacji kryzysowych. Przeprowadzono m.in. ewakuacje pacjentów z oddziału chirurgii ogólnej, pozorowane przyjęcia rannych pacjentów a także przeszkolono pracowników starostwa.

W próbnej ewakuacji brało udział kilkudziesięciu strażaków zawodowców z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Wadowice (punkt medyczny), OSP Klecza, OSP Radocza, OSP Łękawica oraz OSP Chocznia.

źródło: Wadowice-Online.pl
film: Starostwo Powiatowe