«    1  |  2  |  3  |  4  |  5    »

Szkolenie ze sposobów i technik gaszenia pożarów

Dnia 2 marca odbyły się w naszej jednostce ćwiczenia, w których strażacy ratownicy zmagali się z gęstym zadymieniem pomieszczenia oraz doskonalili umiejętności prawidłowego użytkowania aparatów ODO.

Według założenia, na poddaszu pomieszczenia doszło do rozległego pożaru, w rezultacie do gęstego zadymienia w całym budynku. Poszkodowane w pożarze zostały dwie osoby: jedna z nich pozostawała przytomna, z oparzeniami przedramion. Drugi z poszkodowanych był nieprzytomny, z zachowanymi funkcjami życiowymi. Sprawna akcja strażaków ratowników pozwoliła na ich szybką ewakuację oraz zapanowanie nad pożarem. W symulacji pożaru udział wzięły dwie roty naszych ochotników, kierowca oraz dowódca działań.

Dzięki ćwiczeniom organizowanym w naszej jednostce jesteśmy w stanie doskonalić swoje umiejętności, z wykorzystaniem których w prawdziwych akcjach ratujemy ludzkie życie i mienie.