1  |  2  |  3  |  4  |  5    »

IV GMINNE WARSZTATY MDP

Chociaż minęły już dwa tygodnie od zakończenia IV edycji Gminnych Młodzieżowych Warsztatów MDP, emocje nadal nie opadły. Ciągle je wspominamy.

Przypomnijmy - tegoroczne Warsztaty odbyły się w dniach 1-3 czerwca w Ponikwi, na terenie Ośrodka Rekreacyjnego Zakładu Karnego w Wadowicach.
W czasie pierwszego dnia odbyły się ćwiczenia z zakresu różnorodnych umiejętności. Jako organizatorzy, przygotowaliśmy konkurencje z zakresu ochrony przeciwpożarowej, tzw. działań bojowych, udzielania pierwszej pomocy, szkoły przetrwania (survival) oraz działań kondycyjnych, sportowych. Cały dzień upłynął w atmosferze nauki i doskonalenia dotychczasowych umiejętności. Wieczór zaskoczył nas piękną pogodą, która pozwoliła na zorganizowanie integracyjnej zabawy. Jej punktem kluczowym była wspólnie odtańczona Belgijka. Noc nie należała do spokojnych. Wszystkie drużyny MDP przybyłe na Warsztaty zostały kolejno zaalarmowane do wyjazdu na nocne wydarzenie. Zainicjowano pożar domku jednorodzinnego, który należało ugasić stosując najbardziej odpowiednią i skuteczną technikę.
Sobotni poranek rozpoczął się rozgrzewką, która stanowiła dla wszystkich uczestników odpczynek przed dniem pełnym atrakcji. Świętowaliśmy podczas niego Dzień Dziecka - wielość atrakcji zapewnili nam funkcjonariusze Służby Więziennej wadowickiego Zakładu Karnego, zawodowi strażacy z Komendy PSP Wadowice, druhowie OSP Tomice wraz z czworonożnymi przyjacielami.
W niedzielę, jak w każdej edycji, odbyły się zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, w których MDP zajęło określone miejsca:
III miejsce: MDP z OSP Inwałd,
II miejsce: MDP z OSP Wadowice,
I miejsce: MDP z OSP Targanice Górne.

Mamy nadzieję, że przynajmniej w tym samym skłądzie zobaczymy się za rok!