«    20  |  21  |  22  |  23

Kurtyna wodna

Strażacy z OSP Wadowice rozłożyli na wadowickim rynku kurtynę wodną aby ulżyć mieszkańcom i turystom w upały. To pomysł burmistrz Wadowic Ewy Filipiak. Chyba trafiony.

Temperatura w Wadowicach sięga w poniedziałek (29.07) 37 stopni Celsjusza. Trudna w taki upał wytrzymać, zwłaszcza spacerując wśród nagrzanych chodników i kamienic. Ale mieszkańców i turystów czeka miła niespodzianka. Na wadowickim rynku, wzorem innych miast, strażacy z OSP Wadowice rozłożyli kurtynę wodną, która nawilża i oczyszcza powietrze. Można się przy niej schłodzić, co przy takim upale powinno przynieść trochę ulgi.

Kurtyna wodna podłączona jest wężem strażackim do hydrantu z wodą na placu Jana Pawła II. Najwięcej radości mają z niej oczywiście dzieci i młodzież, ale także turyści i starsze osoby, dla których takie upały to spore obciążenie dla organizmu.

¼ródło: wadowice-online.pl